Dyrektorzy i nauczyciele

efs 2 sek
grypa
vp11
PILNE! Monitorowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego Drukuj
Autor: Ewa Jałowy (tel. 957255016)
czwartek, 26 maja 2011 08:38

Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. uprzejmie informuje, że zgodnie z ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej kierunkami realizacji przez kuratorów oświaty polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2010/2011 na przełomie maja i czerwca br. zostanie przeprowadzone monitorowanie wdrażania podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w przedszkolach, szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, innych formach wychowania przedszkolnego, w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Informujemy, że celem monitorowania wdrażania podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego jest pozyskanie informacji o stosowanych przez przedszkola i szkoły rozwiązaniach organizacyjnych i metodycznych związanych z wdrażaniem podstawy programowej oraz o uwzględnianiu zalecanych warunków i sposobów jej realizacji, których stosowanie sprzyja osiąganiu zamierzonych efektów edukacyjnych.

W roku szkolnym 2010/2011 monitorowaniem zostanie objętych:

- 10% przedszkoli,

- 10% oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych,

- 10% innych form wychowania przedszkolnego,

- 10% szkół podstawowych,

- 10% gimnazjów.

Monitorowanie zostanie przeprowadzone w publicznych i niepublicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i innych formach wychowania przedszkolnego oraz szkołach podstawowych i gimnazjach dla dzieci i młodzieży (bez specjalnych).

Informujemy, że monitorowanie wdrażania podstawy programowej, podobnie jak w roku ubiegłym, zostanie przeprowadzone w sposób on-line, w formie elektronicznej, poprzez stroną internetową: www.monitorowanie.podstawaprogramowa.edu.pl.

Dyrektorzy wytypowanych szkół i przedszkoli, po otrzymaniu e-maila z hasłem i loginem, będą zobowiązani zalogować się, a następnie wypełnić odpowiedni arkusz monitorowania(w terminach wynikających z harmonogramu monitorowania).

Dane przekazywane za pomocą ankiety (w sposób on-line) obejmować będą:

• w przedszkolach i w szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi - wybrany odział przedszkolny,
  • w szkołach podstawowych - wybrany oddział klasy I i wybrany oddział klasy II,
  • w gimnazjach - wybrany oddział klasy I i wybrany oddział klasy II.

Arkusze monitorowania, które będą wypełniać na platformie monitorowania wytypowani dyrektorzy przedszkoli/szkół można pobrać w wersji tekstowej z poniżej załączonych plików.

Informujemy, że po zakończonym monitorowaniu on-line w 10% wytypowanych przedszkoli i szkół zostanie przeprowadzona weryfikacja ankiet poprzez wizytę wizytatora w szkole.

Poniżej przedstawiamy harmonogram działań związanych z monitorowaniem:

HARMONOGRAM MONITOROWANIA PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO

W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Lp.

Działanie

1.

16.05-23.05.2011 r.

wytypowanie przez kuratorów przedszkoli i szkół, w których zostanie przeprowadzone monitorowanie

2.

do 25.05.2011 r.

zamieszczenie na stronach internetowych ORE i MEN informacji o monitorowaniu podstawy programowej w roku szkolnym 2010/2011 i wzorów ankiet

3.

25-26.05.2011 r.

zamieszczenie na stronach internetowych kuratoriów oświaty informacji o monitorowaniu podstawy programowej w roku szkolnym 2010/2011 i wzorów ankiet, zgodnych z informacją zamieszczoną na stronach MEN i ORE

4.

do 26.05.2011 r.

poinformowanie przez kuratorów dyrektorów wytypowanych przedszkoli i szkół o terminie i sposobie przeprowadzenia monitorowania

5.

do 26.05.2011 r.

przesłanie wykazów przedszkoli i szkół wg załączonego wzoru na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

6.

27.05.-30.05.2011 r.

przesłanie drogą elektroniczną do dyrektorów wytypowanych przedszkoli i szkół loginów i haseł oraz instrukcji wypełniania formularza on-line

7.

31.05.-03.06.2011 r.

wypełnianie ankiet on-line przez dyrektorów szkół i przedszkoli

8.

06.06.-17.06.2011 r.

analiza ankiet przez wizytatorów oraz kontakt z 10% przedszkoli i szkół objętych monitorowaniem

Dyrektorzy przedszkoli i szkół wytypowani do monitorowania otrzymają informację o wytypowaniu wraz z harmonogramem i formularzem monitorowania w pliku doc e-mailem w dniach od 25-26 maja 2011 r.  W związku z tym prosimy o sprawdzanie poczty elektronicznej.

Na pytania i wątpliwości dyrektorów przedszkoli i szkół odpowiedzi będą udzielać wizytatorzy odpowiedzialni za realizację zadania:

W obszarze przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi - Pani Ewa Jałowy (095 725 50 16; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ),

w obszarze szkół podstawowych - Pan Marcin Depta (095 725 50 11; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ),

w obszarze gimnazjów - Pani Alicja Gadawska (095 725 50 21; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Załączniki:

1. Arkusz monitorowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi.
  2. Arkusz monitorowania podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.
  3. Arkusz monitorowania podstawy programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów.

sio

prawo_oswiatowe