BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Dyrektorzy i nauczyciele

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
PILNE! Monitorowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego Drukuj
Autor: Ewa Jałowy (tel. 957255016)   
czwartek, 26 maja 2011 08:38

Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. uprzejmie informuje, że zgodnie z ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej kierunkami realizacji przez kuratorów oświaty polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2010/2011 na przełomie maja i czerwca br. zostanie przeprowadzone monitorowanie wdrażania podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w przedszkolach, szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, innych formach wychowania przedszkolnego, w szkołach podstawowych i gimnazjach.

 

 

Informujemy, że celem monitorowania wdrażania podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego jest pozyskanie informacji o stosowanych przez przedszkola i szkoły rozwiązaniach organizacyjnych i metodycznych związanych z wdrażaniem podstawy programowej oraz o uwzględnianiu zalecanych warunków i sposobów jej realizacji, których stosowanie sprzyja osiąganiu zamierzonych efektów edukacyjnych.

 

W roku szkolnym 2010/2011 monitorowaniem zostanie objętych:

 

- 10% przedszkoli,

- 10% oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych,

- 10% innych form wychowania przedszkolnego,

- 10% szkół podstawowych,

- 10% gimnazjów.

 

Monitorowanie zostanie przeprowadzone w publicznych i niepublicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i innych formach wychowania przedszkolnego oraz szkołach podstawowych i gimnazjach dla dzieci i młodzieży (bez specjalnych).

 

Informujemy, że monitorowanie wdrażania podstawy programowej, podobnie jak w roku ubiegłym, zostanie przeprowadzone w sposób on-line, w formie elektronicznej, poprzez stroną internetową: www.monitorowanie.podstawaprogramowa.edu.pl.

 

Dyrektorzy wytypowanych szkół i przedszkoli, po otrzymaniu e-maila z hasłem i loginem, będą zobowiązani zalogować się, a następnie wypełnić odpowiedni arkusz monitorowania(w terminach wynikających z harmonogramu monitorowania).

 

Dane przekazywane za pomocą ankiety (w sposób on-line) obejmować będą:

  • w przedszkolach i w szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi - wybrany odział przedszkolny,
  • w szkołach podstawowych - wybrany oddział klasy I i wybrany oddział klasy II,
  • w gimnazjach - wybrany oddział klasy I i wybrany oddział klasy II.

 

Arkusze monitorowania, które będą wypełniać na platformie monitorowania wytypowani dyrektorzy przedszkoli/szkół można pobrać w wersji tekstowej z poniżej załączonych plików.

 

Informujemy, że po zakończonym monitorowaniu on-line w 10% wytypowanych przedszkoli i szkół zostanie przeprowadzona weryfikacja ankiet poprzez wizytę wizytatora w szkole.

 

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram działań związanych z monitorowaniem:

 

HARMONOGRAM MONITOROWANIA PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO

W ROKU SZKOLNYM 2010/2011


 

Lp. 

Termin 

Działanie 

1.

16.05-23.05.2011 r.

wytypowanie przez kuratorów przedszkoli i szkół, w których zostanie przeprowadzone monitorowanie

2.

do 25.05.2011 r.

zamieszczenie na stronach internetowych ORE i MEN informacji o monitorowaniu podstawy programowej w roku szkolnym 2010/2011 i wzorów ankiet

3.

25-26.05.2011 r.

zamieszczenie na stronach internetowych kuratoriów oświaty informacji o monitorowaniu podstawy programowej w roku szkolnym 2010/2011 i wzorów ankiet, zgodnych z informacją zamieszczoną na stronach MEN i ORE

4.

do 26.05.2011 r.

poinformowanie przez kuratorów dyrektorów wytypowanych przedszkoli i szkół o terminie i sposobie przeprowadzenia monitorowania

5.

do 26.05.2011 r.

przesłanie wykazów przedszkoli i szkół wg załączonego wzoru na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

6.

27.05.-30.05.2011 r.

przesłanie drogą elektroniczną do dyrektorów wytypowanych przedszkoli i szkół loginów i haseł oraz instrukcji wypełniania formularza on-line

7.

31.05.-03.06.2011 r.

wypełnianie ankiet on-line przez dyrektorów szkół i przedszkoli

8.

06.06.-17.06.2011 r.

analiza ankiet przez wizytatorów oraz kontakt z 10% przedszkoli i szkół objętych monitorowaniem

 

Dyrektorzy przedszkoli i szkół wytypowani do monitorowania otrzymają informację o wytypowaniu wraz z harmonogramem i formularzem monitorowania w pliku doc e-mailem w dniach od 25-26 maja 2011 r.  W związku z tym prosimy o sprawdzanie poczty elektronicznej.

 

Na pytania i wątpliwości dyrektorów przedszkoli i szkół odpowiedzi będą udzielać wizytatorzy odpowiedzialni za realizację zadania:

 

W obszarze przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi - Pani Ewa Jałowy (095 725 50 16; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ),

w obszarze szkół podstawowych - Pan Marcin Depta (095 725 50 11; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ),

w obszarze gimnazjów - Pani Alicja Gadawska (095 725 50 21; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

Załączniki:

 

  1. Arkusz monitorowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi.
  2. Arkusz monitorowania podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.
  3. Arkusz monitorowania podstawy programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów.
 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet