BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Kuratorium

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Konkurs „Mam 6 lat" Drukuj
Autor: Iwona Bydłowska (tel.957255034)   
środa, 25 kwietnia 2012 08:16
altMinisterstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w konkursie „Mam 6 lat",  skierowanym do rad rodziców w szkołach i przedszkolach. Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami.

Konkurs składa się z dwóch modułów. W pierwszym z nich - „Sześciolatek w przyjaznej szkole" - wyłonione zostaną najciekawsze przykłady działań, które podjęła szkoła, by przygotować się do przyjęcia sześciolatków. W drugim module, przeznaczonym dla przedszkoli, zatytułowanym „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły", zachęcamy do dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie współpracy między radami rodziców ze szkół i przedszkoli, dzięki którym stworzono warunki do płynnego przejścia dzieci, w szczególności sześcioletnich,  z przedszkola do szkoły. 
 
W obu modułach szczególnie zachęcamy do opisywania zarówno działań, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz partnerzy ze środowiska pozarządowego, jak i takich, dzięki którym wzrasta świadomość potrzeby edukacji szkolnej sześciolatków.
 
Projekty konkursowe będą oceniane w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym, na podstawie karty zgłoszenia (wypełnianej przez dyrektora szkoły lub przedszkola) z dołączonym sprawozdaniem przygotowanym przez radę rodziców. Projekty oceniać będzie kapituła konkursu, a najlepsze praktyki opisane w sprawozdaniu zostaną upowszechnione i nagrodzone.
 
Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące trybu zgłaszania się do konkursu, można znaleźć w regulaminie konkursu.
 

Załączniki

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet