Kuratorium

grypa
vp11
Konkurs „Mam 6 lat" Drukuj
Autor: Iwona Bydłowska (tel.957255034)
środa, 25 kwietnia 2012 08:16
altMinisterstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w konkursie „Mam 6 lat",  skierowanym do rad rodziców w szkołach i przedszkolach. Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami.

Konkurs składa się z dwóch modułów. W pierwszym z nich - „Sześciolatek w przyjaznej szkole" - wyłonione zostaną najciekawsze przykłady działań, które podjęła szkoła, by przygotować się do przyjęcia sześciolatków. W drugim module, przeznaczonym dla przedszkoli, zatytułowanym „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły", zachęcamy do dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie współpracy między radami rodziców ze szkół i przedszkoli, dzięki którym stworzono warunki do płynnego przejścia dzieci, w szczególności sześcioletnich,  z przedszkola do szkoły.

W obu modułach szczególnie zachęcamy do opisywania zarówno działań, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz partnerzy ze środowiska pozarządowego, jak i takich, dzięki którym wzrasta świadomość potrzeby edukacji szkolnej sześciolatków.

Projekty konkursowe będą oceniane w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym, na podstawie karty zgłoszenia (wypełnianej przez dyrektora szkoły lub przedszkola) z dołączonym sprawozdaniem przygotowanym przez radę rodziców. Projekty oceniać będzie kapituła konkursu, a najlepsze praktyki opisane w sprawozdaniu zostaną upowszechnione i nagrodzone.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące trybu zgłaszania się do konkursu, można znaleźć w regulaminie konkursu.

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz formularz zgłoszeniowy