BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Rodzice i uczniowie

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”. Drukuj
poniedziałek, 05 września 2011 11:53

logo_zerwka_2011Lubuscy policjanci przygotują ekspertów ds. bezpieczeństwa (pięciolatki i sześciolatki) z całego woj. lubuskiego do V edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”.

 

Celem Turnieju jest edukacja dzieci z grup „zerówkowych” w zakresie bezpiecznych zachowań, ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci.  Organizatorem Turnieju jest Fundacja Contra Crimen i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., a także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Rhodia Polyamide Polska Sp z o.o. i Grupa Ratownictwa PCK Gorzów Wlkp. przy OSP Deszczno.

 

Turniej  realizowany jest przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

 

Eliminacje powiatowe/miejskie Turnieju zakończą się do 25 listopada 2011 r., natomiast Finał wojewódzki zaplanowano na 1 grudnia 2011 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Kwiatowej 10. Na Finale pojawi się 12 najlepszych trzyosobowych zespołów z całego województwa lubuskiego. Dzieci zmierzą się z pięcioma konkurencjami: 

- „Quiz wiedzy o bezpieczeństwie”

- Zadanie praktyczne „Bezpieczna elektryczność”

- Zadanie praktyczne „Miasteczko Ruchu Drogowego”,

- Zadanie praktyczne „Puzzle”,

- Zadanie praktyczne – „Zagadki słowno – obrazkowe”.

 

Regulamin

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet