BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Rodzice i uczniowie

wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”. Drukuj
poniedziałek, 05 września 2011 11:53

logo_zerwka_2011Lubuscy policjanci przygotują ekspertów ds. bezpieczeństwa (pięciolatki i sześciolatki) z całego woj. lubuskiego do V edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”.

 

Celem Turnieju jest edukacja dzieci z grup „zerówkowych” w zakresie bezpiecznych zachowań, ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci.  Organizatorem Turnieju jest Fundacja Contra Crimen i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., a także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Rhodia Polyamide Polska Sp z o.o. i Grupa Ratownictwa PCK Gorzów Wlkp. przy OSP Deszczno.

 

Turniej  realizowany jest przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

 

Eliminacje powiatowe/miejskie Turnieju zakończą się do 25 listopada 2011 r., natomiast Finał wojewódzki zaplanowano na 1 grudnia 2011 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Kwiatowej 10. Na Finale pojawi się 12 najlepszych trzyosobowych zespołów z całego województwa lubuskiego. Dzieci zmierzą się z pięcioma konkurencjami: 

- „Quiz wiedzy o bezpieczeństwie”

- Zadanie praktyczne „Bezpieczna elektryczność”

- Zadanie praktyczne „Miasteczko Ruchu Drogowego”,

- Zadanie praktyczne „Puzzle”,

- Zadanie praktyczne – „Zagadki słowno – obrazkowe”.

 

Regulamin

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet