BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Rodzice i uczniowie

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Konkurs „Szkoła z Tradycją” Drukuj
Autor: Alicja Górska (tel. 95 7255032)   
środa, 12 marca 2014 09:11

szkola z tradycjaFundacja „Od pokoleń dla pokoleń” zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie Szkoła z Tradycją pod patronatem Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem.

 

Ideą przewodnią konkursu Szkoła z Tradycją jest przywrócenie tradycyjnej roli szkoły jako miejsca, wokół którego może ogniskować się życie małych wspólnot. Konkurs ma promować te elementy kształcenia i wychowania młodzieży, które w przyszłości zaowocują obywatelskim, kreatywnym, odpowiedzialnym stosunkiem do otaczającej nas rzeczywistości.


Nagrodą główną jest 5.000 zł, drugie miejsce 3.000 zł, trzecie miejsce 2.000 zł.

W kapitule konkursu zasiadają m.in. Andrzej Halicki - poseł na Sejm RP, Józef Zych - marszałek Sejmu II kadencji, prof. zw. Waldemar Dziak - wykładowca Collegium Civitas, Andrzej Blikle - profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, mistrz cukierniczy.

Udział w konkursie nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Zapraszamy na www.szkolaztradycja.org

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet