Rodzice i uczniowie

grypa
vp11
Konkurs „Szkoła z Tradycją” Drukuj
Autor: Alicja Górska (tel. 95 7255032)
środa, 12 marca 2014 09:11

szkola z tradycjaFundacja „Od pokoleń dla pokoleń” zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie Szkoła z Tradycją pod patronatem Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem.

Ideą przewodnią konkursu Szkoła z Tradycją jest przywrócenie tradycyjnej roli szkoły jako miejsca, wokół którego może ogniskować się życie małych wspólnot. Konkurs ma promować te elementy kształcenia i wychowania młodzieży, które w przyszłości zaowocują obywatelskim, kreatywnym, odpowiedzialnym stosunkiem do otaczającej nas rzeczywistości.

Nagrodą główną jest 5.000 zł, drugie miejsce 3.000 zł, trzecie miejsce 2.000 zł.

W kapitule konkursu zasiadają m.in. Andrzej Halicki - poseł na Sejm RP, Józef Zych - marszałek Sejmu II kadencji, prof. zw. Waldemar Dziak - wykładowca Collegium Civitas, Andrzej Blikle - profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, mistrz cukierniczy.

Udział w konkursie nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Zapraszamy na www.szkolaztradycja.org

sio