menu główne

banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
III ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” Drukuj
Autor: Magdalena Machowska
poniedziałek, 06 marca 2017 10:32

IPNZapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III ogólnopolskim konkursie recytatorskim „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

Organizatorami Konkursu są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska. Konkurs jest sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu.
Zadaniem każdego z uczestników będzie przygotowanie maksymalnie jednego wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück.
Eliminacje odbędą się w dniach 15  lub 16 marca 2017 r. w miejscu i dniu ustalonym przez koordynatorów eliminacji wojewódzkich. Gala Finałowa odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury
im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich należy przesłać pocztą elektroniczną do 9 marca 2017 r.  na adresy e-mail koordynatorów eliminacji wojewódzkich z Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN (lista adresów e-mail w załączniku Informacje organizacyjne).
W załączeniu przekazujemy szczegółowe informacje dotyczące organizacji konkursu, regulamin oraz plakat.

Załączniki:
1.    Informacje organizacyjne