BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Nadzór pedagogiczny

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Ewaluacja wewnętrzna w Szkole Podstawowej w Boczowie. Pozyskanie informacji na temat pracy zespołowej nauczycieli i skuteczności nadzoru dyrektora szkoły. Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (tel. 95 725 50 33)   
środa, 06 czerwca 2012 11:36
altNa wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej w Boczowie prezentujemy przykład dobrej praktyki – Ewaluacja wewnętrzna przeprowadzona przez dyrektorów. Pozyskanie informacji na temat pracy zespołowej nauczycieli i  skuteczności nadzoru dyrektora szkoły.
 
Dyrektor szkoły opracowując plan nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2011/2012 , mając na uwadze podniesienie jakości pracy szkoły oraz zbadanie na ile skuteczny jest jego nadzór pedagogiczny, postanowił na zebraniu rady pedagogicznej, ustalającym wybór obszarów do ewaluacji w roku szkolnym 2011/2012, zaproponować ewaluację w obszarze  zarządzanie szkołą .
 
Zespół ewaluacyjny utworzyli dyrektor z wicedyrektorem społecznym. Rada pedagogiczna zaopiniowała pozytywnie ten przedmiot ewaluacji. Na zebraniu rady pedagogicznej uchwalono i przyjęto jednogłośnie do realizacji ewaluację - wymaganie 4 Zarządzanie szkołą lub placówką, 4.1 Funkcjonuje współpraca w zespołach wraz z opracowanym harmonogram i narzędziami ewaluacyjnymi.
 
Załącznik 2: Harmonogram
Załącznik 3: Ankieta
 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet